Urządzenia wielofunkcyjne

Aparaty łączące w sobie kopiarkę, drukarkę i czytnik są osiągalne w wielu rozmaitych rozwiązaniach cenowych i technologicznych. Bez względu na wymogi, każdy klient może wybrać odpowiadające swym potrzebom narzędzie wielozadaniowe. Przed nabytkiem powinniśmy niemniej jednak poświęcić nieco czasu na skontrolowanie rynku i skonfrontowanie dostępnych modeli. Okazuje się bowiem, że najtańsze „kombajny” są zwykle najdroższe w użyciu.

Jeżeli dużo drukujemy, to powinniśmy zdecydować się na narzędzie wielozadaniowe laserowe. Drukarki cyfrowe oraz wymienne tonery są znacznie droższe. Niemniej jednostkowe wyższe koszty są rekompensowane poprzez o wiele niższą cenę wydrukowania jednej kartki papieru. Jeżeli drukujemy raczej mało, to możemy zdecydować się na urządzenie uniwersalne skonstruowane na bazie drukarki atramentowej. Jeżeli kupujemy drukarkę kolorową, to trzeba wybierać te typy, które mają odrębnie zastępowane zbiorniki na barwy zasadnicze. Dzięki temu nie musimy wyrzucać całego pojemnika, gdy skończy się jedna z barw. Opłacalność można porównać do wykresu sinusoidy – jeżeli drukujemy bardzo rzadko, to najlepszym rozwiązaniem znów będzie tani sprzęt laserowy.

W drukarkach atramentowych, jakie są dłuższy czas nieużywane tusz wysycha wywołując niezbędność wymiany zbiornika. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, powiązaną z obsługą biurową, to dobrym sposobem będzie dla nas profesjonalne urządzenie wielofunkcyjne. Takie urządzenia wielofunkcyjne dostępne są zarówno w wersjach monochromatycznych, jak kolorowych. Zakup takiego sprzętu pozwala nam na zarządzanie dokumentami oraz dosyć często sprzężony jest z usługami serwisowymi przez Internet.
Polecamy: kocyki do chrztu.