Maluch w drodze na wakacje

Można by powiedzieć: Wakacje czas zacząć. Sezon letni i urlopowy już wkrótce się rozpocznie, a wielu rodziców ruszy ze swoimi pociechami na wspólne wakacje. Jednak dziecko w podróży to nie lada wyzwanie.

Aby spokojnie przeżyć wspólną podróż, trzeba wszystko dobrze zorganizować. W zależności od wybranego środka transportu oraz czasu jazdy, podróż wygląda inaczej. Bardziej swobodnie podróżuje się własnym samochodem, niż pociągiem czy autokarem. Niezależnie od tego rodzice muszą przygotować kilka gier i zabaw, ciekawych historii lub legend związanych z miejscami mijanymi po drodze, odpowiedni zapas prowiantu oraz wody. Jadąc własnym samochodem dobrym rozwiązaniem są bajki na CD lub płyta z dziecięcą muzyką. Podróżując samolotem dobrze jest zainteresować dziecko samym lotem i lotniskiem. Małe dziecko może być zestresowane, dlatego lepiej podejść do lotu jako do wspaniałej przygody pełnej przygód i atrakcji. O ile to możliwe warto posadzić dziecko przy oknie, ponieważ widok chmur jest jedyny w swoim rodzaju. Również na czas lotu samolotem warto przygotować mały ekwipunek. Jeśli dziecko korzysta jeszcze z pieluszek, warto mieć je ze sobą. Przyda się także ulubiony kocyk, poduszeczka i pluszak, książeczka do czytania czy gra.

Wybierając się w podróż z dzieckiem rodzice muszą się solidnie przygotować, zwłaszcza, gdy ich dziecko jest „żywym srebrem” i nie usiedzi na miejscu dłużej niż 5 min. Podróżując komunikacją zbiorową tj. pociąg, samolot, autokar, należy liczyć się z innymi towarzyszami podróży.
Polecamy: wianki komunijne.