Alby komunijne

Alby komunijne – odcień ma wielkie znaczenie!
Pierwsza Komunia Święta to jedno z najistotniejszych wydarzeń w życiu każdej katolickiej rodziny. Nierozerwalną częścią tego wydarzenia w gruncie rzeczy od zawsze są alby komunijne. Obowiązują surowe wymogi połączone z ich doborem, a kolor jest jednym z nich – bez jakiegokolwiek ale biały oznaczający czystość i prostoduszność. Wobec tego żaden rodziciel nie powinien nawet rozważać zakupu barwnych, fantazyjnych kostiumów komunijnych, które nie są białe. Jest to po prostu nie do przyjęcia w żadnej polskiej parafii.

Alby komunijne – który styl wybrać?
Skromność jest ważna – choć dużo osób ma odrębne zdanie na temat tego, co jest bezpretensjonalne, a co nie. Mimo to kościół dosadnie definiuje, jakie style komunijnych kostiumów są do zaakceptowania, do czego wypada się dostosować. Od czasu do czasu wytyczne różnią się w zależności od parafii, lecz zazwyczaj są nadzwyczaj podobne. Alby komunijne winny urzekać prostotą. Małe dziecko z czystym sercem wszakże jest wystarczająco ładne samo w sobie oraz nie wymaga akcesoryjnych fajerwerków. Dla pewności należałoby w swojej parafii uczynić wszelkie związane z tym wytyczne.

Alby komunijne – jaka długość jest akceptowana?
Długość jest ważnym aspektem w trakcie poszukiwania kostiumu komunijnego dla własnego potomka. Krajowa tradycja zdecydowanie odrzuca krótkie alby komunijne o długości powyżej kolan, uznając je za nieodpowiednie. Długość do kostek wydaje się być w najwyższym stopniu właściwa. Całe szczęście w dzisiejszych sklepach, zarówno online jak oraz stacjonarnych nie brakuje krojów zgodnych z wymogami, co niezwykle ułatwia rodzicielom podjęcie ostatecznej decyzji co do doboru alby właściwej dla potomka.